Krystyna Feldman Street Part (1991 r.)

Krystyny Feldman nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że na początku lat 90-tych ostro udzielała się w środowisku, promując nieznany wówczas nikomu downhill! Na poniższym nagraniu możecie obejrzeć nieopublikowany do tej pory street part pani Krystyny… 😉

No dobra, raczej nikt nie uwierzy, że „babka Kiepska” mogłaby po godzinach śmigać na desce i ogarniać takie numery. Materiał pochodzi z filmu „Latające machiny kontra Pan Samochodzik”, w reżyserii Janusza Kidawy. Jest to na tyle wyjątkowo zły film, że nawet nie warto go polecać. Mam tylko nadzieję, że nie był polską odpowiedzią na czwartą część Akademii Policyjnej i nie miał zamiaru pokazać młodym ludziom w naszym kraju czym jest skateboarding…  Świat, który serwuje nam Kidawa wygląda jakby wciąż trwał stan wojenny, mimo że od tamtej pory minęło już dziesięć lat. Jedno jest tylko ciekawe, czyli obraz PRL-owskiego spustoszenia  w tle. Nierówne chodniki, wyszczerbiona barierka szosy na skarpie, ohydny kiosk z lodami, no i ten styropianowy kask firmy Bobi… Tak, firmy Bobi, która przez cały film promuje swoje kaski dla skejtów.

Jeżeli nigdy nie czytaliście Pana Samochodzika lub nie oglądaliście potyczek z Templariuszami, to nigdy, ale to nigdy nie zaczynajcie przygód z tą serią od tego gniota. No chyba, że ze względu na akrobację Krystyny Feldman. Swoją drogą czy kaskader zastępujący ją na desce, to jakiś prawdziwy skejt, czy pierwszy lepszy Janusz z agencji kaskaderów? Czy ktoś to wie?

Bobi, producent styropianowych kasków dla skejtów

Bobi, producent styropianowych kasków dla skejtów (fot. „Latające machiny kontra Pan Samochodzik”, w reż. J. Kidawa)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.